Jste zdeBc. René Habich

Bc. René Habich


VložilEva Halířová - odesláno20 Srpen 2019

Hudbě se věnuje od druhé třídy, což je již nějakých 35 let, působil v několika kapelách, orchestrech, jazz bandu, jako muzikoterapeut.
Již přes pět roků vede Hudební akademii Šluknovska, kde učí dechové nástroje, klávesové nástroje, kytaru, baskytaru, dále vede Jazz band Erwina Schrödingera, pěvecký sbor Sedmihlásek z výběžku. S jazz bandem se umístili na 2. místě na Dětské Portě a v soutěži Folky Tonk, a 1. místo na mezinárodní soutěži Bohemia arabesque... na dětské portě také získali ocenění za nejlepší instrumentální výkon.

Snaží se učit žáky, kteří chtějí dělat hudbu, zapojit je do hudebního života v praxi, dělat výuku atraktivní, pořádá hudební soustředění tábory, jam sessiony pro žáky s umělci, společná vystoupení s profesionálními hudebníky, je zakladatelem soutěže Sedmihlásek z výběžku z návazností na celorepublikovou soutěž Folky Tonk, ve spolupráci s Divadlem Mezi Ploty a Dětskou Portou...

Jeho velikou zálibou je skládání hudby pro žáky. Složil pro např. hudební pohádku "Jak se šašek stal králem", která měla premiéru 17. 9. 2016 v Rumburské Loretě. Následovala série koncertů po výběžku.

Snaží se zapojit flétnu do moderní hudby, jako je např. funky, jazz rock a také ho baví souborová hra fléten, počínaje renesančními skladbami, až po skladby jazzové.